Almanların yarısından fazlası 2016’da terör saldırısı bekliyor

Almaya’da Terör saldırılarının ardından yapılan araştırma ilgin sonuçlar ortaya koydu. Almanya’da yaşayanların büyük bir bölümü 2016 yılında ülke genelinde terör saldırısı gerçekleşeceğini düşünüyor.

Paris’te yaşanan büyük terör eylemlerinin ardından Avrupa Birliği’nin başkenti Brüksel’de de terör eylemlerinin yaşanması en çok Almanya’da yaşayanları endişelendiriyor. Alman vatandaşlarının büyük bir bölümü 2016 yılı içerisinde büyük bir terör eyleminin hedefi olmaktan çekindiği ortaya çıktı.

Almanların yüzde 56’sı terör saldrısı bekliyor

Emnid araştırma şirketinin yayınladığı kamuoyu yoklamasına göre, Almanların yüzde 56’sı bu yıl içerisinde Almanya’da da terör saldırısı olacağı fikrini paylaşıyor. Araştırmaya katılanların yüzde 38’i ise ülke genelinde herhangi bir terör saldırısı beklemediğini ifade ediyor.

Almanların çoğunluğu “Korkmuyoruz” diyor

Araştırma şirketinin bir diğer önemli sonucu ise Almanların çoğunluğunun terör eylemlerinden korkmadığı yönünde. Araştırmaya katılanların yüzde 42’si terör saldırısı ihtimalinden korktuklarını itiraf ederken, geriye kalan yüzde 56’sı terörden korkmadıklarını söylemiş.

Almanların yarısından çoğu günlük yaşantılarını her zaman olduğu gibi sürdüreceklerini belirtiyor. Öte yandan ankete katılanların yüzde 36’sı ise politikacıların çağrılarını da gereksiz buluyor. Politikacıların dile getirdiği çağrıların günlük yaşantılarını değiştirmeyeceğini açıklayanların oranı çoğunlukta. Yine Almanların yüzde 25’i politikacıların çağrılarına öfkelendiklerini belirtirken yüzde 40’lık dilim ise uyarıların gerekli olduğu fikrini paylaşıyor.

Leave a comment

Your email address will not be published.