Paris Anadolu Kültür Merkezi (CCA) üçüncü kez kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Kültür Merkezi’nin vitrinine kırmızı ve siyah boyalar ile  “Armenian Genocide 1915” ve “ Dictator Erdogan” sloganları yazıldı. Kültür Merkezi’nin Başkanı Dr. Demir Önger, “1915 Ermeni soykırım iddilarını slogan olarak kullananlar bir nevi imzalarını da atmış oluyorlar” dedi

Ermeni iddialarının yıldönümü olan 24 Nisan yaklaştıkça Paris’te tansiyon giderek yükseliyor. Başkent Paris’te 1984’den bugüne faaliyet gösteren Anadolu Kültür Merkezi yine Ermeni soykırım iddialarını savunan aşırı gurupların hedefinde. Kültür Merkezi üçüncü kez kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Dernek yetkilileri ve Fransa Türk Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri saldırının şokunu yaşıyor. CCA Başkanı Dr. Demir Önger, daha önce Kasım ayında da benzeri bir saldırının yaşandığına dikkat çekerek, gerekli hukuki girişimlerde bulunduklarını kaydetti.

Saldırganlardan  “1915 imzası”

Sloganların İngilizce yazıldığına dikkat çeken Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Dr. Demir Önger, “1915 Ermeni soykırım iddilarını slogan olarak kullananlar bir nevi imzalarını da atmış oluyorlar. Diğer bir tarafta da sayın cumhurbaşkanımıza dil uzatılması da Paris’te ilk kez oluyor. İlk defa Erdoğan diktatör şeklinde bir saldırı gördük. Bunlar üzücü ama hedef o veya bu şekilde Türkiye’ye saldırmak. Hepsini kınıyoruz” ifadelerini kullandı. Gerekli hukuki girişimlerde bulunduklarını belirten Önger, “Bakalım polis araştırması ne sonuç verecek. Bundan önceki iki saldırıda bir sonuç vermemişti. Ama belli olmaz. Şimdi kültür merkezimiz daha iyi korunuyor” şeklinde konuştu.

Anadolu Kültür Merkezi, 2015 yılında da Ermeni soykırımı iddialarını savunan aşırı gurupların heefi olmuştu.  Daha önce iki defa benzeri saldırılara uğrayan kültür merkezinin vitrinleri Ermeni soykırım iddialarını savunanların reklem panosu haline gelmiş durumda. Anadolu Kültür Merkezi yetkilileri daha önceki saldırılar için İçişleri Bakanlığını da bilgilendirmişler fakat herhangi bir sonuç alınamamış.

Leave a comment

Your email address will not be published.