Fransa’da yaşayan Türkler kaybolan 15 yaşındaki Özlem Ekici’yi arıyor. Sosyal medya ve üzerinden kampanya başlatılan lise öğrencisi 20 gündür kayıp. 4 Şubat 2016 tarihinde okul çıkışı kendisinden haber alınamayan Özlem Ekici’yi görenlerin ya da nerede olduğu hakkında bilgisi olanların Ekici ailesi ile irtibata geçmesi isteniyor.

Lons Le Saunier (39) şehrinde yaşayan ekici aile 20 gündür kızlarına kavuşmanın hayalini kuruyor.Fransa 24’e konuşan Özlem Ekici’nin babası Mehmet Ekici kızları için kayıp ilanında bulunduklarını ve yüvenlik yetkililerinin soruşturmasının sürdüğünü belirtti. Henüz kızlarının bulunamayışına tepki gösteren Ekici ailesi, güvenlik güçlerinin gereken ilgiyi göstermediğini söyleyerek yetkililere tepki gösterdi. Sosyal medya ve Fransa’daki Türk dernekleri üzerinden kızlarını bulmaya çalışan Ekici ailesi henüz konsolosluk ya da elçilk yetkililerini kaybolan kızları hakkında bilgilendirmediklerini aktardı.

“Kızımızın hayatta olduğunu bilmek bizi biraz olsun rahatlattı.”

Lysee Agricole ikinci sınıf öğrencisi olan Özlem Ekici için sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden kampanya başlatan aile en son kızlarının Cumartesi günü Facebook hesanın aktif olduğunu ve arkadaşları ile mesajlaştıklarını farkettiklerini aktardı. Gelişmeyi güvenlik yetklilerine ilettiklerini belirten Ekici, “ Kızımızn arkadaşları ile mesajlaşması annesi ve beni rahatlattı. En azından hayatta olduğunu bilmek biraz olsun bizleri sevindirdi. Ama hala endişelerimiz devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Özlem’in Perpignan bölgesinde olduğu düşünülüyor

Kızlarının Perpignan bölgesinde olduğuna yönelik şüphelerinin yoğunlaştığına dikkat çeken Ekici, “Bize gelen mesajlar kızmızın en son Perpignan bölgesinde görüldüğü yönünde. Bu doğrultuda haberler alıyoruz.” dedi. Çocuklarının bugüne kadar hiç bir eksiklerinin olmadığına vurgu yapan baba, “ Ben arkadaş çevresini suçluyorum.  Son dönemlerde bir değişiklikler oldu. Yeni okula geçtiği dönemde kızımın farklı tavırlar sergilediğine şahit oluyordum.” ifadelerini kullandı

“Kızımı gören ya da bilgisi olan lütfen bizimle iletişime geçsin”

Fransa’da yaşayan bütün Türklere teşekkür eden Mehmet Ekici, “ Bütün Fransalı Türkler kızımızı aramak için seferber oldu. Herkes büyük bir ilgi gösteriyor. Umarım biran önce kızım bulunur ve evine döner. Kızımı gören ya da bilgi sahibi olanların biran önce bizlerle iletişime geçmesini rica ediyorum.” şeklinde konuştu

Mehmet Ekici ile iletişime geçmek için: 0607727114

Fransa 24 olark Özlem Ekici’yi görenlerin biran önce Mehmet Ekici’yi 0607727114 aramalarını rica ediyoruz. Ekici ailesine ulaşamayanların ise Alper Gündüz’ü 0687469834 numaralı telefondan arayabilir.

Leave a comment

Your email address will not be published.