ABD’nin Teksas eyaletindeki Victoria şehrinde bir caminin kundaklanmasının ardından Yahudi cemaati şehirdeki sinagogun anahtarını Müslümanlara verdi.

Victoria’daki caminin neden ve kimler tarafından kundaklandığı henüz bilinmezken eyalet polisi ve güvenlik güçleri soruşturmayı hala sürdürüyor.

Yangının ardından camisiz kalan Müslümanların yardımına ise bölgedeki Yahudi cemaati koştu. Bölgedeki Yahudiler, yeni bir cami inşaa edilene kadar şehirdeki sinagogu Müslümanların kullanımına açtı.

Sinagagun anahtarlarını teslim ettiler

Caminin kurucularından Shahid Hashmi, Yahudi cemaatinden insanların evine gelerek sinagogun anahtarını verdiğini ve bu durumu Müslüman cemaat olarak memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.

Kundaklama Trump’ın “Müslüman” çıkışının ardından gerçekleşti

Amerika’daki cami kundaklaması, Donald Trump’ın Müslüman çoğunluğa sahip yedi ülkenin vatandaşlarını ABD’ye girmesini yasakladığını ve 120 gün boyunca da ABD’nin mülteci programını açıklamasından birkaç saat sonra gerçekleşti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

Japonya’da bir kişi aşırı çalışmaktan öldü

Japonya’da bir mahkeme 2014 yılında ölen bir kişinin aşırı çalışmaktan dolayı öldüğünü…

Helal mi, haram mı nasıl anlarız

Avrupa 500 milyonu AB ülkelerinde olmak üzere 800 milyonu aşan bir nüfusa sahip. Nüfusun yüzde 6 kadarı Müslüman. Bu yaklaşık 40 milyon ediyor.

Fransa, yeni bir iklim zirvesi düzenleyecek

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Paris İklim Anlaşması’nın 2. yıldönümünde küresel ısınma konusunda yeni bir zirve düzenleyeceklerini açıkladı.

Dünya futbolunda bir ilk: Videodan penaltı kararı

Dünya futbol tarihinde ilk kez bir karşılaşmada video görüntüleri kullanılarak penaltı kararı…