Türk doktorlar, aralarında Fransızlarında bulunduğu 308 farklı ülkeden doktora ders verdi. Antalya’da devam eden tıp kongresinde Prof. Dr. Alper Çelik, tip 2 diyabet tedavisine yönelik Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleştirdiği ameliyatı dünyanın birçok ülkesinden doktor canlı yayında izledi.

Canlı yayında doktorlardan gelen soruları yanıtladı

308 hekimin ameliyatı canlı olarak  izlediği 5’inci Ulusal Obezite Cerrahisi Kongresi’nde, operasyonu gerçekleştiren Prof. Dr. Çelik aynı zamanda Fransız, Alman ve diğer ülkelerden katılan doktorların sorularını yanıtladı.

“Şekersiz bir hayata başlayacak”

Prof.Dr. Alper Çelik, hasta 68 yaşındaki Emine Doğrusöz ile 2 yıldır irtibat halinde olduklarını söyledi. Hastanın ilaç ve insülin kullanmasına rağmen sıkıntılarının devam ettiğini kaydeden Çelik, “Emine hanım 16 yıllık şeker hastası ve 8 yıldır hem hap hem insülin kullanıyordu. Son dönemde sinir uçlarında hasarlar oluştu ve damar duvarlarında bozulmalar meydana gelmeye başladı. Ameliyat sonrası Emine hanım ilaçlara veda edecek. Şekersiz bir hayata başlayacak” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

Gurbetçiler Türkiye’de mercek altına alınacak !

Yurt dışında yaşadıkları ülkede sosyal yardım alan gurbetçiler 1 Ocak 2018’den itibaren mercek altına alınacak. Uluslararası anlaşma kapsamında yardım alan vatandaşların Türkiye’deki mal varlıkları incelenecek.

Gurbetçiler dikkat! Türkiye’de bankalar 500 Euro bozmuyor

İzin sezonunda mağdur olmamak için paranızı bozdurup gidin. Türkiye’de bankaların ve döviz bürolarının çoğu, sahte para makineleri tanımadığı için 500 Euroluk banknot kabul etmiyor.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi 2016 Raporu açıklandı: Türkiye ikinci sıraya yükseldi

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) 2016 olağan yıllık raporunu açıkladı. 12,575 dava…

Fransalı gurbetçi kazada hayatını kaybetti

Fransa’da yaşayan Ordulu gurbetçi aile Merzifon’da kaza yaptı. Olayda 1 kişi hayatını kaybetti. 4 kişi ise yaralandı.