“Piyasadan Büyük Alacağımız Var” komedi filminin gala gecesi Paris’te  düzenlendi. Paris Kültür Sanat’ın düzenlediği galaya çok sayıda Parisli sinema sever ve Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcisi katıldı. 

“Piyasadan Büyük Alacağımız Var” komedi filminin galası Paris’te düzenlendi. MK2 Quai De La Loire sinema salonunda gerçekleşen galaya filmin yapımcısı  Sami Dündar, yönetmen Genç Kafa ekibinden Ekin ve film oyuncuları birlikte katıldı. 

“Piyasadan Büyük Alacağımız Var” komedi filmini Parisli sinemaseverler ile buluşturan Paris Kültür Sanat’ın düzenlediği gala gecesine çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcisi katıldı. 

Yapımcılığını Sami Dündar’ın üstlendiği film Türkiye’de gösterimi sürüyor. Yaşanmış bir hikaden yol çıkarak peyaz perdeye uyarlanan film Genç Kafa ekibinden genç yönetmen ve oyuncuların imzasını taşıyor. Ekin Akçay’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosu, İzzet Başlak ve Ekin Akçay’a ait. “Piyasadan Büyük Alacağımız Var”  filminde rol alan İzzet Başlak, Ali Yiğit San, Rabia Tutal, Ali Rıza Kara, Okan Metin, Baran Erdoğan ve Ali İnan sinema severler ile beyaz perdede buluştu.

Filmin gala gösteriminin ardından seyircinin karşısına geçem Geç Kafa ekibi, yönetmen ve yapımcı salonda bulunanlar ile filmin hikayesi hakkında kısa bir söyleşi gerçekleştirdi. Oyuncular ve yönetmen Parisli sinema tutkunlarının sorularını yanıtladı. Yapımcı Sami Dündar’ın “filmi beğendiniz mi?” sorusu salonda bulunanlardan büyük alkış aldı. 

Filmde Fransız bir yapımcıyı canlandıran  ve Paris Kültür Sanat’ın Direktörü olan Ali İnan, STK’lardan gelecek talep üzerine ceşitli şehirlerde filmin görterimin tekrar gerçekleştirilebileceğini belirtti. 

Gala gecesi film oyuncuları ile galaya katılan seyircilerin çektirdiği hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

Ebru Ceylan’ın “Uzaklara bakan kadınlar” fotoğraf sergisi 28 Nisan’da Paris’te

Turkiye’nin en başarılı kadınları arasında yer alan dünya çapında ödülleri olan ;…

“Piyasadan büyük alacağımız var” Paris galası 15 Ekimde

“Piyasadan büyük alacağımız var” komedi filmi 15 Ekim’de paris’te düzenlenecek gala ile…

Başarılı genç Türk yönetmenin kısa metrajlı filmi France 3’da gösterime girdi

Fransa’daki Türk asıllı genç yönetmen Hüseyin Aydın Gürsoy’un son kısa filmi « Une…

Murat Bardakçı, Osmanlı hanedan üyelerinin Fransa’daki sefalet yıllarını yazdı

Araştırmacı yazar, tarihçi ve gazeteci Murat Bardakçı’nın Gazete Habetürk’te kaleme aldığı “Sefalet Günleri” …