Korku filmi Ammar’ın serisinin ikinci filmi olan “Cin İstilası’nın çekimleri Paris’te başladı. Paris Kültür Sanat (PKS) oyuncularının da rol aldığı film Fransa’da ve Türkiye’de Agustos 2016’da aynı anda vizyona girmesi planlanıyor. Bu film ile dünyada bir ilke imza atacaklarını belirten yapımcı Sami Dündar, çekilen görüntülerin montajlanmadan olduğu gibi yayınlanacağını duyurdu.

VDT_2462

Türkiye’de çok beğenilen Ammar filminin devam serisinin çekilmesi beklenen beklenen “Cin İstilası” Fransa, Almanya, Belçika ve Holladan’da çekilmeye başlandı. Ammar 2’nin Avrupa çekimlerinin ilk durağı olan  Paris’te çalışmalar hummalı bir şekilde sürüyor. 5 günlük çekim proğramı için Paris Kültür Sanat (PKS) ile birlikte Paris çekimlerini sürdüren ekibe Fransa’da yaşayan sinema tutkunları da destek oldu. Yönetmen koltuğunda Özgür Bakar’ın oturduğu korku filminde PKS Direktörü Ali İnan’ın yanısıra PKS’nin genç tiyatrocuları da rol alıyor.

Paris çekimleri için izbe ve tekin olmayan sokaların seçildiği gece çekimleri, renkli görüntülere sahne oldu. Paris’in tarihi ve mimari dokusunun yansıyacağı Cin İstilası’nda, Paris’te bulunan kafatası mezarlığının büyük beğeni toplayacağı düşünülüyor.

VDT_2501

“Agustos ayında Paris’te galamızı yapacağız “

Paris’te kendilerini gri bir havanın karşılamasını sevindirici bir gelişme olarak değerlendiren Ammar filminin yönetmeni Özgür Bakar, Paris’teki çekimlerin ardından Holanda ve Belçika’ya oradan Almanya’ya ve tekrar Paris’e geri döneceklerini dile getirdi. Paris’in turistik bölgelerini ve özellikle de filmin konusuna uygun olan mekanlarda çeşitli çekimler gerçekleştireceklerini ifade eden genç yönetmen, Avrupa çekimlerinin ardından Türkiye’ye dönerek filmin kalan kısmını da Sivas’ta tamamlayacaklarını söyledi. Agustos 2016 ‘de Fransa ve Türkiye’de aynı anda vizyona girmeyi planladıklarını aktaran Bakar, “ Ammar 2 Cin İstilası filminin galasını, Agustos ayında Paris’te birlikte yapacağız.” dedi.

“Dünya’da belkide ilk defa çekilen bir filmi montajsız, olduğu gibi yayınlayacağız”

Filmi üç bölümde çekmeyi planladıklarını dile getiren Ammar filminin yapımcısı Sami Dündar, çekimler için Avrupa’yı tercih etmelerinin  birinci nendeninin PKS olduğunu belirtti. Daha önce PKS’ye söz verdiklerini hatırlatan Dündar, “ Sanat adına neyiniz var neyiniz yok almaya geleceğiz demiştik. PKS oyuncularının büyük bir bölümü bu filde rol alıyor. PKS ekibinden kamera önünde ve kamera arkasında çok sayıda çalışanımız var.” dedi. Filmi “Gerçekten korkunç bir film” olarak değerlendiren Yapımcı Sami Dündan, bu film ile Dünya sinema tarihinde bir ilke imza atacaklarına vurgu yaparak, “ Dünyada belkide ilk defa bir filmi montajsız bir şekilde olduğu gibi yayınlayacağız” ifadelerini kullandı.

VDT_2570

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

“Piyasadan büyük alacağımız var” Paris galası 15 Ekimde

“Piyasadan büyük alacağımız var” komedi filmi 15 Ekim’de paris’te düzenlenecek gala ile…

Başarılı genç Türk yönetmenin kısa metrajlı filmi France 3’da gösterime girdi

Fransa’daki Türk asıllı genç yönetmen Hüseyin Aydın Gürsoy’un son kısa filmi « Une…

“Piyasadan Büyük Alacağımız Var” filmi Paris’te sinema severle ile buluştu

“Piyasadan Büyük Alacağımız Var” komedi filminin gala gecesi Paris’te  düzenlendi. Paris Kültür…

Paris’te aksiyon filmlerine terör molası

Geçen ay Fransa’nın başkenti Paris’te Charlie Hebdo isimli mizah dergisine yönelik silahlı…