Hırvat basını turistlere ve ülkeden transit geçiş yapacak izincilere, “Pahalı otobanlarımızı kullanmayın” diye çağrı yaptı.

Hırvatistan’da yayın yapan yüksek tirajlı bir haber portalı, ülkelerinde izin yapacak kişilere ve tatil yolunda Hırvatistan güzergahını kullanacak izincilere “Pahalı otobanlarımızı kullanmayın” diye çağrı yaptı.

İndex Haber Portalı “Sevgili tatilciler, lütfen pahalı otobanımızı kullanarak hırsızlara destek olmayın” diye manşet attı.

Bu çağrının nedeni 1 Temmuz 2017 itibarı ile otoban ücretlerine yapılan yüzde % 10’luk zam olduğu açıklandı.

İndex, otobanın inşaa edildiği dönemde yapılan yolsuzluklar nedeniyle aşırı masraf yapıldığını ve bu nedenle yapılan ek zamlar ile bu fazla masrafın halktan ve izincilerden çıkarılmaya çalışıldığını yazdı.
KAYNAk: Havadis.at

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

Danimarka’da Türklere silahlı saldırı

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da türk gençlerine silahlı saldırı gerçekleştirildi. Türklerin yoğunlukta yaşadığı Ishoj’da …

Erdoğan, Macron ile görüştü

Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmesi 1 saat 15…

Gurbetçiler Türkiye’de mercek altına alınacak !

Yurt dışında yaşadıkları ülkede sosyal yardım alan gurbetçiler 1 Ocak 2018’den itibaren mercek altına alınacak. Uluslararası anlaşma kapsamında yardım alan vatandaşların Türkiye’deki mal varlıkları incelenecek.

Gurbetçiler dikkat! Türkiye’de bankalar 500 Euro bozmuyor

İzin sezonunda mağdur olmamak için paranızı bozdurup gidin. Türkiye’de bankaların ve döviz bürolarının çoğu, sahte para makineleri tanımadığı için 500 Euroluk banknot kabul etmiyor.