İzin sezonunda mağdur olmamak için paranızı bozdurup gidin. Türkiye’de bankaların ve döviz bürolarının çoğu, sahte para makineleri tanımadığı için 500 Euroluk banknot kabul etmiyor.

İzin sezonunun başlamasıyla Türkiye’ye akın eden gurbetçilerin başı 500 Euroluk banknotlarla dertte. Sahte para makinelerinin tanımaması nedeniyle, bankaların ve döviz bürolarının çoğunun 500 Euroluk banknot kabul etmedikleri belirtildi. Bankaların bu durumun önüne geçmek için yeni nesil para sayma makineleri sipariş ettikleri ancak bütün şubelerdeki makinelerin değişmesinin zaman alacağı belirtildi.

Bazı bankalarınsa vatandaşların verdikleri paraların seri numarasını alarak imza karşılığında paraları değiştirdikleri ifade edildi.

500 Euroluk banknotlar dünya üzerinde sahtesi en çok yapılan paralar oldukları ve kara para aklamada kolaylık sağladıkları için 2018 yılından itibaren Avrupa Birliği Merkez Bankası tarafından piyasaya sürülmemeye başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

10 adımda kolay Fransızca öğrenmenin yolu

Yaşadığımız ülkenin anadili olan Fransızca’yı öğrenmek artık büyük bir ihtiyaç haline geldi.…

Nasıl Fransız vatandaşı olunur?

Fransa’da yaşayan Türkler arasında Fransız vatandaşlığına geçenlerin sayısı her geçen gün artıyor.…

Fransız GSM operatörleri çıldırdı: Abonelik fiyatları yerlerde sürünüyor

Fransız GSM operatörlerinin rekabet savaşı en çok tüketicinin işine yaradı. Telefon şirketleri…

Danimarka’da Türklere silahlı saldırı

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da türk gençlerine silahlı saldırı gerçekleştirildi. Türklerin yoğunlukta yaşadığı Ishoj’da …