Fransa’da yaşayan Türkler yeni bir ırkçı saldırının hedefinde.  Bir Türk girişimciye ait olduğu iddia edilen konaklama merkezi ırkçıların saldırısına uğradı. Vosges (88) bölgesine bağlı Ventron şehrinde Fransalı Türk aileye ait olduğu belirtilen işletmenin duvarlarına kırmızı boya ile “Türklere ölüm” sloganı yazıldı. Yol kenarında bulunan ve konaklama merkezi olarak kullanılan binanın duvarlarına kimliği belirsiz kişiler tarafından nazi amblemi olan gamalı haç çizildi.

turkofobi

20 Şubat Cumartesi sabah saatlerinde fark edilen saldırı Fransa’da ırkçılık ve nefretin ulaştığı boyutu gözler önüne sererken, öte yandan Türk karşıtı çirkin saldırıya Fransalı Türklerin tepkisini büyüyor.

Küçük bir kayak merkezine yakın bir yol üstü konaklama merkezi olarak kullanılan Saint Joseph Turizm Şirketleri Grubuna bağlı 28 yataklı işletmenin Fransalı bir Türk aileye ait olduğu iddia ediliyor.

12784386_943734109036940_1716297933_n

Yol kenarında bulunan işletmenin duvarındaki ırkçı sloganlar Fransızların da tepkisini çekerken, konaklama merkezinin yetkilileri ırkçı saldırı karşısında şikayetçi olduklarını ifade ediliyor. Saldırının ardından olay yerine gelen Fransız güvenlik güçleri kapsamlı bir soruşturma başlattıklarını açıkladı.

Gamalı haç ve ırkçı sloganlar ilk değil

Bölgede buna benzer ırkçı bir saldırının daha önce de yaşandığına dikkat çeken yetkililer, 4 Nisan 2015 tarihinde Faslı bir ailenin yine gamalı haç ve ırkçı sloganların hedefi olduğu bilgisini verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

10 adımda kolay Fransızca öğrenmenin yolu

Yaşadığımız ülkenin anadili olan Fransızca’yı öğrenmek artık büyük bir ihtiyaç haline geldi.…

Nasıl Fransız vatandaşı olunur?

Fransa’da yaşayan Türkler arasında Fransız vatandaşlığına geçenlerin sayısı her geçen gün artıyor.…

Fransa’da Türk sürücü adaylarına büyük kolaylık: Bu ehliyet kursunda bütün dersler Türkçe

Fransa’da ehliyet kurslarında Türkler için Türkçe ehliyet kursu dönemi başlıyor. Yeterli Fransızcası…

Fransalı Türklerin nüfusunu açıklıyoruz! Resmi rakamlara göre 611 bin 515

Konsolosluk kayıtlarına göre Fransa’da yaşayan Türklerin sayısı 611 bin 515’i buldu. Son…