Uluslararası hırsızlık çetesi, Fransa ve İtalya’dan çaldıkları araçları Türkiye’de satarken yakayı ele verdi.Araçlara sahte belgeler temin eden 3 çetesi üyesi İstanbul Emniyeti tarafından yakalanarak mahkemeye sevk edildi.

Beş lüks araçla ele geçirilen çetenin elinde bulunan otomobillerin toplam değeri 2 milyon lirayı geçtiği ifade ediliyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından el konulan araçlar Fransa ve İtalya’daki sahiplerine teslim edilecek.

Fransa ve İtalya’dan çaldılar, Türkiye’de satmaya kalktılar

Hırsızlık çetesinin çalışma yöntemleri ve bağlantılarına yönelik yapılan incelemede araçların İtalya ve Fransa’dan çalındığı ve otomobillerin elektronik beyinleri ile motor ve seri numaralarının değiştirildiği ortaya çıktı. Düzenledikleri sahte belgeler ile çalıntı otomobilleri Türkiye’ye sokan çetenin araçları kuryeler aracılığı ile Türkiye’ye soktuğu ve Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu kişilere sattıkları tesbit edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

Gurbetçiler Türkiye’de mercek altına alınacak !

Yurt dışında yaşadıkları ülkede sosyal yardım alan gurbetçiler 1 Ocak 2018’den itibaren mercek altına alınacak. Uluslararası anlaşma kapsamında yardım alan vatandaşların Türkiye’deki mal varlıkları incelenecek.

Gurbetçiler dikkat! Türkiye’de bankalar 500 Euro bozmuyor

İzin sezonunda mağdur olmamak için paranızı bozdurup gidin. Türkiye’de bankaların ve döviz bürolarının çoğu, sahte para makineleri tanımadığı için 500 Euroluk banknot kabul etmiyor.

Fransalı gurbetçi kazada hayatını kaybetti

Fransa’da yaşayan Ordulu gurbetçi aile Merzifon’da kaza yaptı. Olayda 1 kişi hayatını kaybetti. 4 kişi ise yaralandı.

Yeni seçim sistemi için Fransa modeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sisteminin değiştirilmesi için kurmaylarına, “İspanya ve Fransa örneklerini inceleyin” talimatı verdi.