Zehirli yumurta skandalı Avrupa’nın ardından Fransa gündeminde. Tarım Bakanlığı Fransa’da herhangi bir tehlikenin olmadığını açıkladı.

Avrupa ülkelerinde skandala dönüşen zehirli yumurta konusu hakkında  Fransa Tarım ve Gıda Bakanlığı açıklama yaptı. Bakanlık yetkilileri, “Şu noktada Almanya, Belçika ve Hollanda’yı kapsayan skandal ile ilgili Fransa’da herhangi bir tehlike yoktur.” ifedelerine yer verdi. Tarım Bakanlığı, Fransa’nın Belçika ile birlikte soruşturmalara devam ettiği belirtildi.

Zehirli yumurtaların Fransa’da satışa sokulması halinde, acil olarak  geri toplanacağına duyuruldu.

Almanya, Hollanda ve Belçika’da yumurtaya zehir bulaştığı tesbit edildi

Hollanda’nın ardından Belçika’da Fipronil maddesi bulunan milyonlarca zehirli yumurtanın piyasaya sürüldüğü ortaya çıktı.

Hollanda hükümeti tüketicilere testler sonuçlanıncaya kadar yumurta yememeleri çağrısında bulundu. Hollanda 180 tavuk çiftliğini kapatırken,  Almanya’da Rewe ve Penny süpermarketleri Hollanda’dan gelen yumurtaları tezgahlarından kaldırdı.

Yurmutalarda ortaya çıkan Fipronil maddesi,  böcekleri yok etmede kullanılan kimyasal bir madde olduğu ve bu maddenin  AB’de  et, süt ve yumurtasından faydalanılan hayvanlarda kullanılması halen  yasaklamış durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

Danimarka’da Türklere silahlı saldırı

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da türk gençlerine silahlı saldırı gerçekleştirildi. Türklerin yoğunlukta yaşadığı Ishoj’da …

Gurbetçiler Türkiye’de mercek altına alınacak !

Yurt dışında yaşadıkları ülkede sosyal yardım alan gurbetçiler 1 Ocak 2018’den itibaren mercek altına alınacak. Uluslararası anlaşma kapsamında yardım alan vatandaşların Türkiye’deki mal varlıkları incelenecek.

Erdoğan, Macron ile görüştü

Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmesi 1 saat 15…

‘Recepisse’ ile yola çıkanlar dikkat: Kapıdan dönmeyin!

Fransa’nın Hırvatistan Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, Hırvatistan’ın recepisse ile ülkeye giriş çıkış izni vermediği duyuruldu.