Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da türk gençlerine silahlı saldırı gerçekleştirildi.

Türklerin yoğunlukta yaşadığı Ishoj’da  dün akşam meydana gelen saldırıda benzin istasyonunda sohbet Türk geçlerine maskeli kişiler tarafından ateş açıldı. Maddi hasarın meydana geldiği saldırada can kaybı ve yaralananın olmaması herkesi sevindirdi.

Polis güvenlik önlemlerini artırdı

Türk gençlerine  üç el ateş edildiğini ve aracın hızla olay yerinden uzaklaşarak izini kaybettirdiğini açıklayan Danimarka Polisi, şehirde son bir hafta içinde meydana gelen ikinci silahlı saldırı sonucu polis bölgeyi ‘sınırlandırılmış izleme bölgesi’ ilan ettiklerini açıkladı.

İlan edilen Sınırlandırılmış izleme bölgesi  kararı kapsamında güvenlik güçleri suç şüphesi olmadan ve savcılık kararını beklemeksizin insanların üzerini, evlerini ve araçlarını arayabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

Gurbetçiler Türkiye’de mercek altına alınacak !

Yurt dışında yaşadıkları ülkede sosyal yardım alan gurbetçiler 1 Ocak 2018’den itibaren mercek altına alınacak. Uluslararası anlaşma kapsamında yardım alan vatandaşların Türkiye’deki mal varlıkları incelenecek.

Erdoğan, Macron ile görüştü

Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmesi 1 saat 15…

‘Recepisse’ ile yola çıkanlar dikkat: Kapıdan dönmeyin!

Fransa’nın Hırvatistan Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, Hırvatistan’ın recepisse ile ülkeye giriş çıkış izni vermediği duyuruldu.

Gurbetçiler dikkat! Türkiye’de bankalar 500 Euro bozmuyor

İzin sezonunda mağdur olmamak için paranızı bozdurup gidin. Türkiye’de bankaların ve döviz bürolarının çoğu, sahte para makineleri tanımadığı için 500 Euroluk banknot kabul etmiyor.