Brezilya Birinci lig ekiplerinden Chapecoense’yi Güney Amerika kupası için Kolombiya’ya götüren uçak Medellin şehri yakınlarında düştü. Kazada toplam 76 kişi ölürken 5 kişi ağır yaralandı.

Pazartesi gecesi Kolombiya’da meydana gelen kazada, Brezilya Birinci Lig ekiplerinden Chapecoense’li futbolcular da uçakta bulunuyordu. İlk açıklamalara göre uçak önce 21 :30 sıralarında radardan kaybolmuş 22 :34’de de uçağın düştüğü kaydedilmişti.

İçinde futbolcuları olan uçak Kolombiya’nın Medelin şehrine Copa Sudamericana karşılaşması için gidiyordu. Kazanın şehre 50 km kala gerçekleştiği ve hava muhalefetinden dolayı ölabileceği belirtiliyor.

Bu olay üzerine Kupa karşılaşmaları durdurulurken, rakip takım oyuncuları Atletico National ve FİFA da twitterdan başsağlığı mesajları yayınladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

10 adımda kolay Fransızca öğrenmenin yolu

Yaşadığımız ülkenin anadili olan Fransızca’yı öğrenmek artık büyük bir ihtiyaç haline geldi.…

Nasıl Fransız vatandaşı olunur?

Fransa’da yaşayan Türkler arasında Fransız vatandaşlığına geçenlerin sayısı her geçen gün artıyor.…

Anketlerde Yüzde 10 Gerileyen Macron İçin ‘Balayı’ Bitiyor

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un seçilmesinden bu yana devam eden Macron rüzgarı yavaş yavaş gücünü kaybediyor. Yolsuzluklara adı karışan bakanlar, vergi artırımı, yardımların kesilmesi ve otoriter yönetim biçimi nedeniyle eleştiri alan Macron’un popülaritesi bir ayda 10 puan birden düşerek yüzde 64’ten yüzde 54’e geriledi.

2 yıl Türkiye’de kalacak araçlar hakkında bilmeniz gerekenler: Akrabaya bırakmak yok! 185 gün şart!

Gurbetçilerin araçlarını Türkiye’de İki yıl kullanmalarına olanak sağlayan yasal düzenlemenin detayları bir…