Fransa başta olmak üzere Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gurbetçiler akın akın Türkiye’ye gitmeye devam ediyor. Kapıkule’de son 3 günde 19 bin 646 araç, 92 bin 12 yolcu yurda giriş yaptı.

Dünya’nın ikinci Avrupa’nın ise en büyük kara hudut kapısı olan Kapıkule Sınır Kapısı’ndan Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan ve yıllık izinlerini memleketlerinde geçirmek için yola çıkan gurbetçi vatandaşların gelişleri devam ediyor.

Kapıkule Sınır Kapısı’ndan, 15 Temmuz 2017 00:00 – 18 Temmuz 00:00 arasındaki 72 saatlik zaman diliminde Kapıkule’de 19 bin 646 aracın yurda giriş işlemi ve 92 bin 12 yolcunun pasaport işlemi yapıldı. Kapıkule’de sezonun başladığı 29 Haziran’dan 18 Temmuz’a kadar 76 bin 957 aracın ve 349 bin 722 yolcunun girişi sağlandı.

Trakya Gümrük ve Ticaret Müdürlüğü yetkilileri sezon başlamadan önce gerekli tedbirlerin alınması, personel takviyesinin yapılması nedeniyle yoğunluk olmasına rağmen herhangi bir sorun yaşanmadığını ifade ettiler.

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan ve yıllık izinlerini memleketlerinde geçirmek için yola çıkan gurbetçi vatandaşlar, Kapıkule Sınır Kapısından yoğun şekilde ülkeye girişlerini sürdürüyor. Kapıkule’de 2 Temmuz’da, 24 saatlik zaman diliminde 5 bin 105 araç ile 23 bin 391 yolcunun ise pasaport işlemleri yapıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

10 adımda kolay Fransızca öğrenmenin yolu

Yaşadığımız ülkenin anadili olan Fransızca’yı öğrenmek artık büyük bir ihtiyaç haline geldi.…

Nasıl Fransız vatandaşı olunur?

Fransa’da yaşayan Türkler arasında Fransız vatandaşlığına geçenlerin sayısı her geçen gün artıyor.…

Akaryakıt fiyatlarında dizel, benzini geride bıraktı

Dizel yakıtlar için uygulanan vergi artışı Fransa’da ilk defa dizel fiyatlarının benzini…

Karısını öldüren Türke 25 yıl hapis cezası verildi

2015 yılında coğunun gözü önünde karısını öldüren  öldüren Mustafa İyibaş’a  25 yıl…